Wakacje z OSiRem

Kiedy

31/07/2023 - 31/08/2023    
00:00

Gdzie

Boguszów-Gorce i okolice
Boguszów-Gorce i okolice, Boguszów-Gorce i okolice

Wakacje 2023 z OSiR Boguszów-Gorce 31.07-01.09.2023

Statystyki 🙂

 • 22 dni zajęć
 • 142 godziny zajęć
 • 878 uczestników w wieku 6-17 lat
 • 11 osób/opiekunów w tym 5 osób zatrudnionych na umowę zlecenie
 • 4 wycieczki: Borowa, Sobieszów i Chojnik, Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie, Park Rozrywki Mandoria w Rzgowie,
 • 2 wyjścia do kina
 • 1 gra terenowa
 • 6 dni Akademii rowerowej
 • 1 wyjście na basen
 • 2 dni/1 nocka – biwaku pod namiotami
 • 6 dni zajęć na halach

 

W miesiącu sierpniu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach był organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Boguszowa-Gorc. W ramach zorganizowanych zajęć odbyły się wycieczki: na Borową – królową Gór Wałbrzyskich, do Sobieszowa gdzie poznaliśmy tajniki karkonowskiej przyrody w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym KPN oraz weszliśmy na Zamek Chojnik. Kolejna wycieczka została zaplanowana do Krainy Wygasłych Wulkanów gdzie w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie, poznaliśmy m.in. budowę i zasady działania wulkanów oraz pobawiliśmy się w małych chemików. Ostatni wyjazd odbył się do Mandorii – największego w Polsce parku rozrywki pod dachem – gdzie prze 8 godzin świetnie się bawiliśmy przy podniesionej adrenalinie, rozwianych włosach, krzykach i uśmiechać na twarzy.

Zorganizowana została również Akademia rowerowa, podczas, której uczestnicy poznawali techniki jazdy na rowerach, poruszania się na drogach czy udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach uczestniczyli Policjanci z boguszowskiego Komisariatu policji oraz Ratownik medyczny. Ostatecznie egzamin na Kartę rowerową zdało 13 osób – wszystkim gratulujemy. Dodatkowo odbyły się zajęcia na halach, wyjazdy do kina, gra terenowa czy wyjście na basen. Zorganizowany został również nocny biwak pod namiotami na terenie Ośrodka Góra Dzikowiec.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w naszych zajęciach, a opiekunom za pomoc w realizacji letniego wypoczynku.

Życzymy powodzenia w rozpoczętym roku szkolnym i do zobaczenia na imprezach/wydarzeniach organizowanych w Boguszowie-Gorcach.

 

Sporządziła

Maria Burzyńska

 

Link do pełnej galerii: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=osirbg&set=a.665671505606870

 

 


Już za kilka dni zaczynamy WAKACJE 2023 z OSIR Boguszów-Gorce.
STARTUJEMY w poniedziałek 31 lipca o godz. 10 zajęciami integracyjnymi dla Wszystkich grup na hali sportowej przy ul. Olimpijskiej.
Pamiętajcie o karcie uczestnika dostępnej w poście lub do pobrania na stronie www.osir-boguszow.eu oraz w miejscu zbiórek.
ZAPISY trwają – mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w grupach KUŹNICE oraz BOGUSZÓW. W grupie GORCE trwają zapisy na listę rezerwową.
W załączeniu szczegółowa rozpiska na pierwszy tydzień zajęć.

Do zobaczenia!

Do pobrania: