Bożonarodzeniowy Turniej Tenisa Stołowego

wpis w: Aktualności 0
Zapraszamy dzieci i młodzież, chłopców i dziewczęta z roczników 2008-2015 z Gmina Miasto Boguszów-Gorce do udziału w Zimowym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego przez DDM Smiřice w naszym mieście partnerskim Smiřice w Czechach. Turniej odbędzie się w sobotę – 9 grudnia 2023 r.Wyjazd i udział w turnieju jest bezpłatny. Warunkiem udziału w wyjeździe jest posiadanie ważnego DOWODU OSOBISTEGO lub PASZPORTU!
Więcej informacji oraz zapisy do poniedziałku 4 grudnia u Marii Burzyńskiej pod telefonem 695-966-288.

Zapraszamy na 18. edycję HEROS Lady Open!

wpis w: Aktualności 0

Zbliża się wielkie sportowe wydarzenie w Gmina Miasto Boguszów-Gorce, którego organizatorem jest boguszowski klub zapaśniczy Heros Boguszów-Gorce!
W najbliższy weekend – w dniach od 1 do 3 grudnia – hala sportowa przy ul. Waryńskiego 10 zamieni się ponownie – jak co roku na początku grudnia – w międzynarodową arenę zapaśniczych zmagań dziewcząt i kobiet w zapasach!
Do HEROS Lady Open mamy zgłoszone zawodniczki z 20 państw – to rekordowa liczba krajów!
Jak myślicie – ile w sumie zapaśniczek weźmie udział w tegorocznej imprezie?
Podpowiemy, że rok temu było to 290 zawodniczek z 18 państw!
Oto lista krajów, z których przyjadą zawodniczki: Austria Chorwacja Czechy Dania Francja Włochy Litwa Łotwa Niemcy Grecja Holandia Norwegia Słowacja Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania RPA Polska
Spoza Europy będziemy mieć tym razem zawodniczkę z Republiki Południowej Afryki! Bardzo się cieszymy!
W tym przedolimpijskim roku zapowiada się ciekawa rywalizacja również w gronie seniorek!

Zapraszamy na stronę HEROS Lady Open oraz do dołączenia do wydarzenia 18. Międzynarodowy Turniej „Heros Lady Open” | Int. Women’s Wrestling Tournament | 1-3.12.2023

Patronat Honorowy Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Naszą imprezę wspierają:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Dolny Śląsk
Ziemia Wałbrzyska
Gmina Miasto Boguszów-Gorce
OSiR Boguszów-Gorce

Wsparcie wolontariatu dzięki:
Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
#NOWEFIO
Komitet do spraw Pożytku Publicznego

 

Święty Mikołaj zawita do Boguszowa-Gorc już 3 grudnia!

wpis w: Aktualności 0

Za kilka dni w niedzielne popołudnie do Boguszowa-Gorc, zawita Święty Mikołaj wraz ze swoim ORSZAKIEM. Wyczekiwanie na przyjazd Św. Mikołaja rozpoczniemy od wspólnych gier i zabaw na terenie remizy OSP GORCE, przy ul. Kościuszki, które rozpoczną się o godz. 14. Cały ORSZAK ok. godz. 17.00 wyrusza w objazd po dzielnicach naszego miasta oraz po raz pierwszy zawita do Jabłowa. O godz. 20.00 Święty Mikołaj zaprasza na boguszowski RYNEK gdzie wspólnie odpalimy światełka na miejskiej choince.

Szczegóły na plakacie oraz na stronie OSP Gorce

Zapraszają:

OSP Gorce

Ziemia Wałbrzyska

Gmina Miasto Boguszów-Gorce

OSiR Boguszów-Gorce

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach

Straż Miejska Gminy Miasta Boguszowa-Gorc

Górnik Boguszów-Gorce

Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach

Kilka metrów nad ziemią

DJ M&M Team

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A.

@Ratownictwo Drogowe AERA Misior Wałbrzych

@Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „HAGA”

@Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „OLA”

Tegoroczny Konkurs Piosenki Turystycznej za nami

wpis w: Aktualności 0
 

W czwartek 23 listopada spotkaliśmy się już po raz osiemnasty by wspólnie śpiewająco zakończyć sezon turystyczny. Tegoroczny Konkurs Piosenki Turystycznej organizowany przez OSiR w Boguszowie-Gorcach w „Szybie Witold” spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony Młodzieży, nauczycieli oraz opiekunów grup, dla których piosenka turystyczna nie jest czymś obcym. [ czytaj więcej … ]

 

 

35. Sudecka 100

wpis w: Aktualności 0
Witamy Was ponownie po krótkiej przerwie
Mamy nadzieje, że już doszliście do siebie i uzupełniliście/uzupełnianie i magazynujecie energię na kolejną 35. Sudecka 100. Więc teraz czas byście w swoich biegowych kalendarzach zapisali poniższe informacje!
Potwierdzamy termin – 21-22 czerwca 2024 r.
Gdzie – oczywiście w Boguszowie-Gorcach
ZAPISY – startują tradycyjnie tuż po wypiciu lamki szampana w towarzystwie fajerwerków – czyli 1 stycznia 2024 o godz. 0:00 na stronie www.datasport.pl
‍♀️DYSTANSE 100 i 42 kilometry

Czekamy na Wasze zgłoszenia na 18. Konkurs Piosenka Turystyczną Żegnamy Sezon – Boguszów-Gorce, 23.11.2023

wpis w: Aktualności 0

W czwartek 23 listopada 2023 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach zaprasza solistów oraz zespoły do udziału w 18. edycji konkursu “Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Impreza odbędzie się na terenie Filii Nr 4 „Witold” Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach o godz. 9.00. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych reprezentujących m.in. szkoły, koła/ogniska muzyczne, koła turystyczne czy grupy harcerskie.
Przypominamy również, że termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija w poniedziałek 20 listopada 2023 r.

Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon

Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon

wpis w: Aktualności 0

W czwartek 23 listopada 2023 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach zaprasza solistów oraz zespoły do udziału w 18. edycji konkursu “Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Impreza odbędzie się na terenie Filii Nr 4 „Witold” Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach o godz. 9.00. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych reprezentujących m.in. szkoły, koła/ogniska muzyczne, koła turystyczne czy grupy harcerskie. [czytaj więcej…]

24-godzinny Bieg Charytatywny na Dzikowcu!

wpis w: Aktualności 0

W dniach 2-3 grudnia 2023 r. Grupa Biegowa Dzikowiec zaprasza do udziału w 24 godzinnym Biegu Charytatywnym, z którego całe wpisowe zostanie przekazane dla Nataszy Liedke. Celem zbiórki jest uzbieranie funduszy na kolejny turnus rehabilitacyjny dla 12-letniej mieszkanki Boguszowa-Gorc cierpiącej na Zespół Coffina-Siris.

„Cegiełka” za start w biegu to minimum 30 zł – poprzez wpłatę na konto zbiórki – https://pomagam.pl/b37d3g

Miejsce: Ośrodek „Góra Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach

START: sobota – 02.12.2023 – od godz. 12:00

KONIEC: niedziela – 03. 12.2023 – do godz. 12:00

To Wy wybieracie o której godzinie ruszycie na trasę. Ważne żeby zakończyć do 12:00, 3 grudnia  TRASA to ok. 6,7 km pętla pod Dzikowcem – znana wielu osobom – trasa Nor-Dzika  Będzie można ją pokonać 1 raz, a najwięksi śmiałkowie nawet i 24?! A może więcej pętli – limit to 24 godziny).

Można biec, iść z kijami, spacerować, iść/biec z psem – technika dowolna

Więcej informacji już wkrótce na https://www.facebook.com/events/641975104691912 … obserwujcie i wspierajcie zbiórkę

Zapraszamy WSZYSTKICH – tych dużych i tych małych biegaczy też!

Dla najwytrwalszych NAGRODY!

Dla WSZYSTKICH medale!

Zespół Coffina-Siris – zespół wad wrodzonych, uwarunkowany mutacjami genetycznymi. Opóźniony rozwój psychoruchowy, niepełnosprawność intelektualna, opóźniony rozwój mowy czy obniżone napięcie mięśniowe to tylko niektóre z problemów z jakimi zmaga się dziewczynka.

Zapraszają:

  • Grupa Biegowa Dzikowiec
  • Gmina Miasto Boguszów-Gorce
  • Ośrodek Sportu i rekreacji w Boguszowie-Gorcach
  • Ośrodek „Góra Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach

Odbyły się I Boguszowskie Marsze na Orientację

wpis w: Aktualności 0

W sobotę 14 października odbyły się I Boguszowskie Marsze na Orientację. Ponad 80 uczestników w 43 drużynach z Dolnego Śląska z mapą i kompasem zmagało się z odnajdywaniem „lampionów” (ustalone piktogramy) na terenie Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach i Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe.

Zawody rozgrywały się w 8 kategoriach z czego część zaliczana była do Pucharu Polski Młodzieży oraz Pucharu Dolnego Śląska. [Czytaj więcej…]

FINAŁ – Otwarta Dolnośląska Liga w zapasach kobiet 2023 – 6 turniej zorganizowany przez HEROS Boguszów-Gorce już za nami!

wpis w: Aktualności 0
FINAŁ – Otwarta Dolnośląskia Liga w zapasach kobiet 2023 – 6 turniej | 7.10 zorganizowany przez HEROS Boguszów-Gorce już za nami! Po wielu zaciętych walkach wyłoniono zwyciężczynie dzisiejszych zawodów jak również po podliczeniu punktów ze wszystkich 6 edycji zaproszono na podium 10 najlepszych Młodziczek oraz 5 najlepszych zawodniczek w kategorii Dzieci. [Czytaj więcej…]
1 2 3 4 31