70 osób na starcie Nor-DZIK Walkinga!

wpis w: Aktualności 0

Jest już tradycją, że od 2014 roku wszyscy miłośnicy marszu z kijkami spotykają się 1 maja na Zawodach Nor-DZIK Walking w Boguszowie-Gorcach. Choć na trasie błota w tym roku po kwietniowych deszczach było sporo, to piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na linię startu 70 zawodników i zawodniczek z bliższej i dalszej okolicy. [Czytaj więcej…]

Majówka pod Dzikowcem za nami!

wpis w: Aktualności 0

Tegoroczna Majówka pod Dzikowcem wystartowała 1 maja i rozpoczęła się tradycyjnie od zawodów Nor-DZIK Walking 2023. Choć na trasie błota po kwietniowych deszczach było sporo, to piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na linię startu ponad 70 zawodników i zawodniczek z bliższej i dalszej okolicy. Startować można było tradycyjnie na trzech dystansach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz drobne nagrody. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe kotyliony. Dziękujemy Piotrowi Archackiemu z RAT-MED, za jak zwykle profesjonalne zabezpieczenie medyczne wydarzenia. [Czytaj więcej…]

Na Mini Setkę czas START!

wpis w: Aktualności 0

Zapraszamy w piątek 26 maja 2023 roku 18. Mini Setkę oraz 8. Mini Setkę Rodziców i Dziadków.
Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach zaprasza od godziny 9.00 na stadion na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach.
Są to zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku od około 2 do 16 lat, którzy mają do pokonania dystanse od 50 do 1200 metrów. Imprezą towarzyszącą jest bieg Rodziców i Dziadków, którzy będą mieli do pokonania dystanse 400 i 200 metrów. Każdy z uczestników na mecie otrzymuje pamiątkowy medal oraz drobny upominek. Dodatkowo dla najmłodszego uczestnika/uczestniczki oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach (miejsca 1-3) przewidziane są dyplomy i nagrody. Regulamin i karta zgłoszeń do pobrania na  https://www.osir-boguszow.eu/wydarzenia/17-mini-setka-2/

Zapraszamy do Boguszowa-Gorc!

 

Szkolenie z imprez na orientację – zapraszamy!

wpis w: Aktualności 0

PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza do udziału w drugim spotkaniu w ramach cyklu SZKOLEŃ z zakresu topografii, terenoznawstwa i imprez na orientację. Tym razem spotykamy się w sobotę 6 maja o godz. 9.30 na terenie Ośrodka „Góra Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach.

Szkolenie jest doskonałą okazją do przygotowania się do konkursów turystyczno-krajoznawczych, wiedzy o regionie czy imprez na orientację organizowanych przez m.in. PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej. Szkolenia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej w terenie. Koszt udziału w szkoleniu to tylko 10 zł/os. płatne na miejscu w dniu szkolenia.

W ramach szkoleń planujemy zapoznać uczestników m.in. prawidłowej obsługi mapy i jej odczytywania, posługiwania się kompasem oraz zasadami udziału w imprezach na orientację. Dobrą okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy będą m.in. konkursy turystyczno-krajoznawcze czy  podczas jesiennej edycji Boguszowskiego Marszu na Orientację, który ma statut m.in. jednej z edycji Pucharu Dolnego Śląska czy Pucharu Polski.

Więcej informacji o szkoleniu oraz zapisy przyjmuje Maria Burzyńska – tel. 508-276-559. Karta zgłoszeń, z którą należy zgłosić się w dniu szkolenia dostępna na FB oddziału.

Cykl szkoleń jest dofinansowany z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. Partnerem szkolenia jest OSiR Boguszów-Gorce oraz Restauracja Chata Dzika.

Zapraszamy do udziału!

 

Maria Burzyńska

Komisja Młodzieżowa przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej

OSiR Boguszów-Gorce

Przed nami trzecie spotkanie ligi zapaśniczej kobiet!

wpis w: Aktualności 0

W najbliższą sobotę 6 maja zapraszamy na kolejną – trzecią już odsłonę Otwartej Dolnośląskiej Ligi w Zapasach Kobiet. 

W lutym ruszyła 3 edycja Otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet w Boguszowie-Gorcach! W jej ramach planujemy przeprowadzić cykl 6 turniejów. Patronat nad tegoroczną edycją Ligi objął Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Start w Lidze jest BEZPŁATNY i OTWARTY dla wszystkich klubów – zapraszamy!

 

Miejsce: Hala OSiR, ul. Olimpijska 1, 58-371 Boguszów-Gorce

Kolejne terminy w 2023 roku: 6.05 | 17.06 | 23.09 | 7.10

 

3 grupy wiekowe:

  • Dzieci: 2012 – 2014

Kategorie wagowe zostaną ustalone po zważeniu zawodniczek. Przewidujemy utworzenie kilkuosobowych grup.

  • Młodziczki: 2009 – 2011

Kategorie wagowe: 36, 39, 42, 46, 50, 54, 58, 62, 66 kg / bez tolerancji wagowej

  • Kadetki: 2006 – 2008

Kategorie wagowe: 43, 46, 49, 53, 57, 61, 65, 69, 73 kg / bez tolerancji wagowej

Najstarsze zawodniczki z danej grupy wiekowej mogą za zgodą trenera walczyć w starszej grupie.

 

Imienne zgłoszenia z podaniem roku urodzenia i kategorii wagowej dla kadetek, młodziczek lub wagi ciała dla grupy młodszej prosimy przesyłać każdorazowo na adres e-mail:

lzksheros@gmail.com (najpóźniej na 2 dni przed każdą imprezą).

 

3 turniej – 06.05.2023 (sobota)

Ramowy program:

9.30 – 10.30 – waga zawodniczek

  1. godz. 11:30 – rozpoczęcie walk – do zakończenia

– wręczenie medali

 

Za zajęcie miejsc I-III zawodniczki na każdym turnieju otrzymają medale. Przez cały rok prowadzony będzie ranking we wszystkich 3 grupach wiekowych. Dla najlepszych zawodniczek Ligi we wszystkich grupach wiekowych przewidujemy nagrody i wyróżnienia, w tym między innymi:

– 10 najlepszych młodziczek z rankingu

– 5 najlepszych kadetek z rankingu

weźmie bezpłatny udział w turnieju Heros Lady Open 2023 oraz Euro Campie!

Otwieramy korty!

wpis w: Aktualności 0

Otwieramy sezon na kortach tenisowych przy ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach:

  • KORTY czynne codziennie w godzinach 8.00 – 21.00
  • wstęp bezpłatny
  • startujemy od soboty 29 kwietnia
  • pozostałe boiska otwarte przez cała dobę.

Walończyk za nami!

wpis w: Aktualności 0

W sobotę 22 kwietnia 34 turystów wyruszyło na dwie trasy 16. Rajdu Walończyków. Wędrując po Boguszowie-Gorcach, zdobywając trzy szczyty otaczające nasze miasto oraz przechodząc przez wszystkie dzielnice i poznając ich historię uczciliśmy 50 urodziny naszego miasta. Pierwsza grupa ruszyła na ponad trzynastokilometrową trasę z Osiedla Krakowskiego przez Kuźnice w stronę Dzikowca, gdzie po stromej wspinaczce przeszła cały Masyw i następnie zeszła przez Stary Lesieniec do Boguszowa by z drugą grupą spotkać się na stadionie na Bożej Górze… [Czytaj więcej…]

Dzikowiec i Adršpach połączone rowerami?

wpis w: Aktualności 0

We wtorek 18 kwietnia 2023 r. w siedzibie Gminy Mieroszów odbyło się spotkanie przedstawicieli Gmin: Boguszów-Gorce, Adršpach, Mieroszów oraz OSiR Boguszów-Gorce w sprawie projektu międzynarodowej trasy rowerowej łączącej Ośrodek Dzikowiec ze Skalnym Miastem w Czechach.

 

Dzięki możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG CZECHY-POLSKA, PRIORYTET 2 istnieje niepowtarzalna szansa na stworzenie prawdziwego hitu wśród tras rowerowych czyli trasy DZIKOWIEC – MIEROSZÓW – ADRSPACH. Trasa ta to nie tylko przepiękny krajobrazowo szlak, który wiedzie przez Unisław, Kowalową, Mieroszów, przejście graniczne w Zdonovie do jednej z największych atrakcji turystycznych naszego przygranicza Skalnego Miasta w Adrspachu. To przede wszystkim szansa na uprawianie turystyki rowerowej przez każdą grupę wiekową, jak i przez całą rodzinę.

 

materiały źródłowe oraz fotografie użyczone z FB Gmina Mieroszów

1 2 3 4 28