Całodniowe

Gdzie

Rynek/Kusocińskiego
Rynek, Boguszów-Gorce, dolnośląskie, 58-371

W miniony weekend odbyło się największe sportowe święto naszego miasta. Organizowana przez OSiR w Boguszowie-Gorcach 31 edycja Sudeckiej 100 przyciągnęła na start 544 Zawodników i Zawodniczek z całej Polski. Atmosferę na rynku przed startem podgrzewał zespół Between.

Wystartowaliśmy tradycyjnie w piątek 21.06.2019 r. punktualnie o 22:00. Pętlę rozbiegową wokół rynku zawodnicy pokonali przy blasku fajerwerków. Miejska rozgrzewka szybko się skończyła i zawodnicy wyruszyli w ciemności czerwcowej nocy by mierzyć się z dystansem i trudnościami maratonu oraz pełnej setki. W tym roku pogoda dopisała biegaczom, po porannych piątkowych deszczach wieczór i noc była rześka. W sobotę wyszło słońce, które – szczególnie w drugiej połowie dnia – trochę przygrzewało, ale na szczęcie obyło się bez nadmiernych upałów.

Pierwszy na mecie Setki zameldował się Bartosz Gorczyca z czasem 08:29:47 – do pobicia rekordu obecnej trasy – z 2015 roku, należącego do Miłosza Szcześniewskiego (08:11:40) – zabrakło 18 minut i 7 sekund. Drugie miejsce zajął Łukasz Dziądziak, trzecie przypadło w tym roku Robertowi Faronowi.

Wśród kobiet królowała Ewa Majer z czasem 09:56:18, na drugim stopniu podium stanęła Ewa Ardelli, a trzecie należało do mieszkanki naszego miasta – Aleksandry Gruszki.

W maratonie zwyciężył Mateusz Goleniewski z Torunia (03:15:40), resztę podium rozdzielili między siebie „lokalsi” – Alan Dobrowolski z Boguszowa-Gorc (miejsce drugie) i Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha (miejsce trzecie).

Jako pierwsza trasę maratonu pokonała Małgorzata Moczulska (04:15:37) druga na metę wbiegła Joanna Lorenc, a po piętach deptała jej Małgorzata Gębka.

W sobotę oprócz ceremonii dekoracji przygotowaliśmy przy pomocy naszych zaprzyjaźnionych firm i instytucji rodzinny piknik rekreacyjny. Mamy nadzieję, że również przypadł Wam do gustu.

Gratulujemy wszystkim Zawodniczkom i Zawodnikom, tym z podium, tym z czwartego miejsca i tym z ostatniego oraz wszystkim, którzy byli pomiędzy Gratulujemy tym, którzy osiągnęli założone przed startem cele i tym, których Sudecka pokonała w tym roku. Dla nas wszyscy jesteście bohaterami!

Ogromne podziękowania składamy Wolontariuszom, Sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Sudecką 100 – Wy również jesteście bohaterami, a my bez Was nie dalibyśmy rady.

Już dziś zapraszamy na 32 Sudecką 100. Odbędzie się 19-20.06 2020 r.